Finále 2.ligy 2021

V neděli 10.října 2021 se odehrálo také utkání o titul ve 2.tenisové lize mezi Jaroslavem Barvířem a Lukášem Slabionem.

Tento souboj o titul ve 2.lize se odehrál nedlouho po utkání souboje o vítězství ve 3.lize a počasí, které bylo v tento den pro tenis přichystáno bylo příjemné. Bylo lehce podzimně chladněji, ale sluníčko, takže pro dobrý tenis bylo vše připravené. Diváci se sešli v největším počtu a přišli i mladí podporovatelé Lukáše Slabiona.

Souboj byl mezi ostříleným hráčem, fotbalistou a tenistou - Jardou Barvířem - a nastupujícím ambiciosním mládím - Lukášem Slabionem. Lukáš byl v polovině naší dlouhodobé soutěže už v jednom finále Play Off B, kde bohužel neuspěl. Chtěl si tak spravit chuť a získat už konečně vítězství.

Toto utkání bylo z dosavadních finále nejdramatičtější a nejvyrovnanější. V prvním setu nejprve vedl Lukáš, potom Jarda a nakonec ve vyrovnané koncovce uspěl Jarda 7:5. Ve druhém setu to vypadalo, že by zkušenější Jarda mohl utkání převážit na svoji stranu, ale nestalo se tak. Lukáš opět zabojoval a povedlo se mu utkání vyrovnat v závěrečné koncovce setu na 1:1 na sety. Set skončil jeho výhrou 5:7.

Třetí set byl zrcadlovým obrázkem hry v prvních dvou setech a dospěl do stavu 5:4 pro Jardu, kdy měl Lukáš dopodávat na srovnání stavu v setu. Příležitosti k tomu měl. Tady se ukázaly Jardovi zkušenosti a trochu krutost tenisu. Přišly výměny, ve kterých Lukáš udělal pár drobných chyb. Jarda využil situace a set uhrál do vítězství 6:4.

Utkání bylo absolutně herně vyrovnané. Oba hráči využívali celodvorcovou tenisovou hru s občasnou hrou na síti. Vyrovnaní byli i v kvalitě podání a možná lehkou převahu měl Jarda v returnech po podání, kdy dokázal tyto situace lépe využívat. Utkání bylo i herně rychlejší než předchozí utkání o vítěze 3.ligy. Lukáš měl určitě vyspělejší tenisovou techniku, ale Jarda své „naučené údery“ hrál tak dobře a přesně, že to na utkání nemělo vůbec vliv. Ani jeho bekhend jednoruč nebyla žádná slabina. Prostě je to tak, že v tenise může vyhrát jenom jeden a remíza neexistuje. A je to tak dobře.

Jarda si vítězství zasloužil. Je to klidný a poctivý bojovník, který má velký smysl pro fair-play. Už nějaké ty roky má, tak je asi dobře, že vyhrál a má titul. Lukáše mi bylo trochu líto, protože do toho dal všechno, co bylo v tu chvíli možné. Je to mladý kluk, který má všechno před sebou a další velká vítězství i prohry ho čekají v tenise i v životě. Někdy může být cennější prohra než výhra a dobrá prohra může být dalším motorem pro jeho tenisový růst a chuť do tenisu. Je na dobré cestě.