1. Pinčes Cup 2018-19

Tenisté ze Slovanky v České Lípě už tradičně v zimě pořádají stolně-tenisové turnaje v nádherně rekonstruované hale stolních tenistů Lokomotivy Česká Lípa. Už čtvrtou sezónu pořádá takovéto turnaje tenisový spolek TC Hornets z.s. Česká Lípa. V zimní sezóně dá dohromady vždy dvě až tři stolně-tenisové akce, které jsou otevřené pro jakékoliv zájemce z řad veřejnosti kromě závodních hráčů. I když se jedná samozřejmě o amatérské turnaje, je jejich kvalita velmi vysoká. Všichni účastníci si mohou vyzkoušet tento sport příbuzný tenisu a pro zimní sezónu je to určitě zajímavá aktivní zábava. Na turnajích se zpravidla sejde kolem 15 hráčů a většinou i více.

0000032

Na prvním turnaji před Vánoci v sobotu 8. prosince se sešlo 14 účastníků. Dva přihlášení se museli z bojů kvůli plnění pracovních povinností odhlásit a další účastník, který nás pravidelně zásobuje stolními tenisty z Doks, byl nemocný. I tak byla konkurence zajímavá a noví hráči, kteří byli poprvé na tomto turnaji, skvěle doplnili chybějící účastníky. Mezi přihlášenými byly i dvě ženy a jeden dorostenec.

Organizace se opět skvěle ujal mecenáš tenisu na Slovance Ing. Petr Sršeň. Hráči a hráčky odehráli turnaj nejprve souboji každý s každým na dva vítězné sety do 11 bodů. Na šesti stolech má turnaj opravdu rychlý spád a účastníci ani nemají moc možností si odpočinout. Po utkáních v základní části byli hráči a hráčky nasazeni dle umístění do vyřazovacího pavouka, který určil pořadí v turnaji. Souboje byly velmi vyrovnané a hráče trochu převyšoval svým výkonem jen vítěz turnaje.obr0033

Celkovým vítězem se stal bývalý závodní hráč Petr Strnad, který za celý turnaj ztratil jen jeden set s druhým účastníkem Petrem Sršněm mladším. Na třetím místě skončil Miroslav Hlaďák, který turnaj v milosti několikrát vyhrál a čtvrtý byl velmi dobrý stolní tenista Jaroslav Myslík. Petr Strnad udělal skvělé gentlemanské gesto, kdy se vzdal ceny za první místo a přenechal jí dalším účastníkům. Usoudil, že jako bývalý závodní hráč měl konkurenční výhodu a proto se tak rozhodl. Komu čest, tomu čest.
zleva: Petr Sršeň ml. (2.místo), Petr Strnad (vítěz), Miroslav Hlaďák (3.místo) a Jaroslav Myslík (4.místo)

Ačkoliv jsem se sám turnaje nezúčastnil a průběh turnaje mám pouze zprostředkovaně, tak hodnotím turnaj jako povedený. Svědčili o tom mnohé komentáře účastníků, se kterými jsem o turnaji mluvil.

Na závěr musím poděkovat oddílu stolního tenisu TJ Lokomotivy Česká Lípa, který nám umožnil uspořádat turnaj v jejich krásné hale. Byla výborně vytopená a připravená uspořádat tento pěkný turnaj. Náš spolek se obdobný turnaj chystá zorganizovat v lednu 2019. Záleží na volném termínu v hale a na tom, aby se turnaj nekřížil s termínem nějakého zimního tenisového turnaje v blízkém okolí. Pokud si chcete turnaj také zahrát, tak sledujte náš informační web a můžete se také přihlásit.